mladez-sit
   jsmesit@email.cz
   Facebook

    Jsme síť mladých lidí různých zájmů, vzdělání, temperamentů a životních příběhů. Spojuje nás víra v živého Boha, který je zdrojem naší radosti.

    Chceme být místem bezpečí a setkání s Boží mocí. Domovem, kde je v pořádku klást otázky a nesouhlasit. Domovem, kde je prostor pro chyby. Chceme být místem, kde pravda není relativní, kde hodnoty jako láska, úcta, odvaha, zodpovědnost a štědrost nejsou jen … (tři tečky).

    Většina z nás je ve věku od 16 do 26 let a najdeš nás každý pátek (až na výjimky) v prostoru Křesťanského kulturního centra v budově Klub 204 (bývalá knihovna, tř. T. Bati 204, u ulice Školní, mapa TU) od 18:30 do 21:00.

Veškeré aktuální informace sledujte na facebooku (facebook.com/jsmesit). 

    Prozkoumal jsem vše ve své mysli a těle, všeho jsem se ptal: „Je to tohle, co chceš? Je to tohle?“ A úplně nakonec jsem se zeptal, zda sama Radost je to, co chci. A když jsem ji označil nálepkou estetická zkušenost, předstíral jsem, že mohu odpovědět „Ano“. Ale i tato odpověď se zhroutila … (C. S. Lewis) 
Co vlastně chceš? Po čem opravdu toužíš ve svém životě? Z vlastní zkušenosti víme, že člověk touží po mnoha věcech. Když je dostane, má radost. Den, dva, týden, rok. Pak je to najednou pryč a začne chtít zase něco jiného. Většina věcí, které naplňují náš život, nejsou samy o sobě špatné, ale jejich správnou definicí je, že jsou konečné. Jedno auto, 14 dní dovolené, jeden skok padákem, jedno rande, jeden titul,… A naše touha je nekonečná. Rovnice zdánlivě nemá řešení. Nekonečnou touhu totiž dokáže naplnit jen nekonečný Bůh.
Nemáme patent na rozum, pravděpodobně nemáme ani nejlepší podání ve volejbale, nejlepší zvuk z mixu, nejlepší známky, ani nemáme odpověď na každou otázku. Ale poznali jsme někoho, kdo je tak úžasný, že jsme si řekli: „Jo, to je to, co chceme.“